Muzeum Łużyckie zaprasza do zapisów na wycieczkę do browaru Landskron w Goerlitz. W ciągu 1 godziny i 45 minut przewodnik pokaże najważniejsze hale i procesy technologiczne oraz zaprowadzi do piwnic położonych kilkanaście metrów poniżej poziomu gruntu. Wycieczka zakończona jest wizytą w sali bankietowej gdzie można dokonać degustacji 9 produktów warzonych w browarze.

Ze względu na znaczną odległość (prawie 4 km) od Muzeum prosimy o organizowanie się w grupy ‘zmotoryzowane’. Organizacja wycieczki uzależniona jest od ilości chętnych - minimum 15 osób. Chętnych prosimy o zgłaszanie uczestnictwa pod numerem Muzeum 075 648 24 24, e-mailem:
muzeumluzyckie@zgorzelec.eu lub bezpośrednio w sekretariacie Muzeum do dnia 5.10.2009.

Każda osoba uczestnicząca w wycieczce otrzyma na jej zakończenie pamiątkowy kufel browaru Landskron. Koszt wycieczki to 6,5 Euro (zwiedzanie, degustacja, kufel) oraz zakup biletu do Muzeum za 2 PLN.

Termin - 8.10.2009,

miejsce spotkania:

możliwość a) o godz. 16:30 przy moście Jana Pawła II (naprzeciw gimnazjum). Dla grup zmotoryzowanych. Przewodnik Pan Marek Bader, dysponuje jeszcze 3 wolnymi miejscami w swoim aucie dla osób nie mających możliwości zorganizowania transportu,

możliwość b) o godz. 16.45 przy bramie wjazdowej do Browaru - dla tych którym półgodzinny spacerek nie jest straszny

Serdecznie zapraszamy.